Home » TRÓJKA 24

Relacja z drzwi otwartych – 23.04.2016

GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W GIMNAZJUM NR 3

Wydanie Trójka24 – luty 2016

Już po raz piąty uczniowie gimnazjum nr 3 biorą udział w międzynarodowej wymianie w języku angielskim z Collége ST Augustin w Angers. Od 23 do 29 lutego gościli w swoich domach francuskich kolegów. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom za gościnę, czas, energię i serce poświęcone młodzieży. Rewizyta w Angers już w kwietniu.

EUROWEEK – STYCZEŃ 2016

Świąteczna Trójka

Wydanie Trójka24 – styczeń 2016

Telewizja szkolna Trójka 24 to pomysł Katarzyny David, nauczycielki języka angielskiego, opiekunki i pomysłodawczyni kółka teatralnego oraz ucznia Kacpra Głodkowskiego, niezwykle utalentowanego w dziedzinie filmowania i montażu. Współpraca Pani David i Kacpra rozpoczęła się w już marcu kiedy to (z pomocą Pani Romany Groszewskiej, klas 1C i 1H) nagrali teledysk na ogólnopolski konkurs zorganizowany przez stację telewizyjną TVN.

„W konkursie wzięło udział ponad 470 filmów dlatego trudno było się dostać do finałowej dziesiątki. Nie zrażając się kontynuowaliśmy współpracę, której owocem były dwa filmy promocyjne naszego gimnazjum, które cieszyły się dużą popularnością. Jako, że współpraca nasza układała się doskonale, postanowiliśmy stworzyć coś bardziej trwałego i jeszcze w maju rozpoczeliśmy pracę nad utworzeniem szkolnej telewizji Trójka 24”.

W czerwcu 2015, sala 01 została zaadaptowana na studio telewizyjne i tam powstały pomysły na pierwsze wydanie. Prowadzenie telewizji jest dużym przedsięwzięciem dlatego potrzebny jest do tego sztab ludzi i z tego względu jeszcze w czerwcu odbył się casting na prezenterów i dziennikarzy. Zespół telewizji wciąż jest na etapie tworzenia. W chwili obecnej, prezenterem jest Dawid Szepler, rolę dziennikarza pełni przewodniczący Gimnazjum nr 3 Paweł Hoppe.

Zapraszamy do obejrzenia poprzednich edycji programu